Demir Adam – Iron Man 2008 Tr Dublaj

imdb puanı : 8.0/10
Yapım : 2008, ABD
Tür : Bilim Kurgu / Aksiyon / Dram / Fantastik / Gerilim / Komedi / Macera
Yönetmen : Jon Favreau
Senaryo : Stan Lee, Arthur Marcum, Matt Holloway, Mark Fergus, Hawk Ostby
Oyuncular : Robert Downey Jr., Stan Lee, Shaun Toub, Hilary Swank, Samuel L. Jackson, Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges, Leslie Bibb, Clark Gregg, Bill Smitrovich, Terrence Howard, Faran Tahir, Ghostface Killah, Sahar Bibiyan, Fahim Fazli, Micah A. Hauptman, Jon Fevreau
Yapımcı : Stan Lee, Avi Arad, Kevin Feige
Görüntü Yönetmeni : Matthew Libatique
Müzik : Ramin Djawadi
Dağıtım : UIP Filmcilik
Süre : 2 saat, 06 dk.
Gösterim Tarihi : 2 Mayıs 2008

 

“Iron Man – Demir Adam” karakterinin, çizgi roman tutkunlarıyla ilk tanışması 1962 yılında oldu. Kısa sürede geniş kitlelerin severek okuduğu çizgi romana dönüşen “Iron Man – Demir Adam”da Çin ordusu için silah yaratmak zorunda bırakılan milyoner sanayici Tony Stark, istemeden yaptığı bu çalışma sırasında kendisi için de gizlice zırh üretiyordu. Böylece Çinliler’in kontrolünden çıkarak onları durdurabileceğine inanıyordu. Çin’den kaçıp ABD’ye geri döndüğünde tehlikeli bir komplonun varlığını keşfedince durdurabilmek için de Demir Adam’a dönüşüyordu.

Demir Adam’ın çok ünlü bir de düşmanı vardır. Kısaca M.O.D.O.K. adıyla bilinen bu düşman, sadece öldürmek için dizayn edilmiş beyinsel bir organizmadır. Sallanan sandalyesinde oturan kocaman kafalı bir yaratıktır. Ancak yönetmen Jon Favreau’nun Myspace sitesinde yaptığı açıklamaya göre, Soğuk Savaş dönemini çağrıştırdığı için filmde M.O.D.O.K.’a yer verilmeyecek. Demir Adam’ın düşmanı olarak Mandarin Çinli’si yer alacak.

PART1 İZLE

PART2 İZLE

PART3 İZLE

PART4 İZLE

Reklamlar